Wystawa internetowa „Radom w czasach cholery. Epidemia cholery w świetle archiwaliów XIX i XX wiecznych Archiwum Państwowego w Radomiu”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

8 czerwca 2020

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Archiwów już dziś zapraszamy na wystawę internetową „Radom w czasach cholery. Epidemia cholery w świetle archiwaliów XIX i XX wiecznych Archiwum Państwowego w Radomiu”, którą będzie można obejrzeć od 8 czerwca 2020 r.

Nadchodzący tydzień 8-14 czerwiec 2020 r. będzie szczególnym okresem dla społeczności archiwistów na całym świecie. Przypadający 8 czerwca Międzynarodowy Dzień Archiwów zapoczątkuje cały tydzień obchodów, które w tym roku odbędą się pod hasłem „Wspieranie społeczeństw informacyjnych” (oryg. Empowering Knowledge Societies).

 

Wyjątkowy czas w jakim przyszło nam żyć wymusił na archiwach zmianę formuły obchodów naszego święta. W poprzednich latach zapraszaliśmy państwa w nasze progi organizując wystawy, konkursy, oprowadzanie po archiwum i wiele innych atrakcji. W tym roku zaprosimy państwa do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której będzie można obejrzeć wystawę pt. „Radom w czasach cholery. Epidemia cholery w świetle archiwaliów XIX i XX wiecznych Archiwum Państwowego w Radomiu”. Wystawa będzie miała charakter pokazu slajdów za pomocą których przybliżymy jak wyglądała epidemia w minionych dwóch wiekach, jak sobie z nią radzono, jakie środki zapobiegawcze wprowadzano, co zalecano i jak leczono. Niewątpliwie zaskoczy państwa jak wiele ze znanych nam obecnie sposobów stosowano już wówczas.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-08
Data publikacji:2020-06-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Konrad Kurys
Liczba odwiedzin:1051