Jesteś tutaj:

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wystawa o wojnie polsko-bolszewickiej

8 lipca 2020

Na rok 2020  przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej również mianem Cudu nad Wisłą, która została stoczona w ramach działań zbrojnych prowadzonych w czasie wojny polsko-bolszewickiej w sierpniu 1920 r.

Czytaj więcej o: Wystawa o wojnie polsko-bolszewickiej

Wystawa internetowa „Radom w czasach cholery. Epidemia cholery w świetle archiwaliów XIX i XX wiecznych Archiwum Państwowego w Radomiu”

8 czerwca 2020

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Archiwów już dziś zapraszamy na wystawę internetową „Radom w czasach cholery. Epidemia cholery w świetle archiwaliów XIX i XX wiecznych Archiwum Państwowego w Radomiu”, którą będzie można obejrzeć od 8 czerwca 2020 r.

Nadchodzący tydzień 8-14 czerwiec 2020 r. będzie szczególnym okresem dla społeczności archiwistów na całym świecie. Przypadający 8 czerwca Międzynarodowy Dzień Archiwów zapoczątkuje cały tydzień obchodów, które w tym roku odbędą się pod hasłem „Wspieranie społeczeństw informacyjnych” (oryg. Empowering Knowledge Societies).

 

Czytaj więcej o: Wystawa internetowa „Radom w czasach cholery. Epidemia cholery w świetle archiwaliów XIX i XX wiecznych Archiwum Państwowego w Radomiu”

Wznowienie działalności AP Radom

29 maja 2020

Uprzejmie informujemy, że 1 czerwca 2020 roku Czytelnia akt w Archiwum Państwowym w Radomiu otwiera się dla wszystkich chętnych użytkowników, bez względu na cel prowadzonych poszukiwań, jednakże w dalszym ciągu obowiązują wcześniej wprowadzone ograniczenia.

Czytaj więcej o: Wznowienie działalności AP Radom
Przejdź do - Archiwum Pandemii A.D. 2020

Archiwum Pandemii A.D. 2020

28 kwietnia 2020

28 kwietnia tego roku Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk zainaugurował akcję „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

Celem akcji jest udokumentowanie szczególnego czasu, w jakim żyjemy.

Czytaj więcej o: Archiwum Pandemii A.D. 2020

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-26
Data publikacji:2015-05-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:32006