Jesteś tutaj:

Wznowienie działalności AP Radom

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29 maja 2020

Uprzejmie informujemy, że 1 czerwca 2020 roku Czytelnia akt w Archiwum Państwowym w Radomiu otwiera się dla wszystkich chętnych użytkowników, bez względu na cel prowadzonych poszukiwań, jednakże w dalszym ciągu obowiązują wcześniej wprowadzone ograniczenia.

Liczba miejsc w Czytelni została ograniczona tak, aby zostały zachowane zasady bezpieczeństwa. Niezbędne jest wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty, ograniczony do trzech godzin został czas korzystania z materiałów archiwalnych. W Czytelni, tak jak na terenie całego Archiwum, obowiązują maseczki/przyłbice ochronne oraz, tak jak poprzednio, rękawiczki ochronne. Rezerwacja miejsc w Czytelni możliwa jest pod numerem telefonu 48 377 90 60.

Prosimy o stosowanie się do powyższych, niezbędnych ze względu na istniejącą sytuację, ograniczeń. Ze względu na bezpieczeństwo innych korzystających oraz personelu Archiwum, możliwe jest, w razie rażącego nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa, ograniczenie możliwości korzystania z materiałów archiwalnych.

Jednocześnie gorąco zachęcamy do korzystania z informacji dotyczących Archiwum Państwowego w Radomiu (i innych archiwów państwowych) dostępnych na stronie www.szukajwarchiwach.gov.pl. Na portalu oprócz szczegółowych informacji o zasobie Archiwum dostępne są także skany materiałów archiwalnych, w tym głownie akt metrykalnych. Skany akt urodzeń, małżeństw i zgonów dostępne są także na stronie www.genealodzy.pl.

Zachęcamy także, aby z Archiwum Państwowym w Radomiu  kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej, kancelaria@radom.ap.gov.pl lub też platformy ePUAP.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-29
Data publikacji:2020-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Konrad Kurys
Liczba odwiedzin:612