Jesteś tutaj:

Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29 września 2020

Z okazji Dnia Archiwisty, przypadającego 30 września,  Archiwum Państwowe w Radomiu zaprasza na kolejną odsłonę projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0 prezentując wystawę p.t. „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów.” Wystawa powstała dzięki hojności darczyńców, którzy przekazując swoje cenne materiały wzbogacają zasób o unikatowe zbiory.

Prezentowane fotografie oraz dokumenty są przykładem ludzkiej działalności w różnych aspektach życia, które w niezwykły sposób ubogaciły zasób Archiwum Państwowego w Radomiu. Ekspozycja będzie też formą podziękowania darczyńcom za przekazanie materiałów pod naszą opiekę. Wystawę będzie można zwiedzać w siedzibie Archiwum Państwowego w Radomiu do 13 listopada 2020 roku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie film instruktażowy, nakręcony z udziałem naszych specjalistek z pracowni konserwacji, pt. "Zadbajmy o domowe archiwa, czyli porad kilka jak dbać o pamiątki rodzinne”. Z filmu dowiemy się jak bezpiecznie i skutecznie zabezpieczyć rodzinne dokumenty i fotografie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat - Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów

    Plakat - Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-29
Data publikacji:2020-09-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Konrad Kurys
Liczba odwiedzin:212