Archiwum Państwowe w Radomiu

Wystawa "Radom w PRL-u"

4 czerwca 2016

Archiwum Państwowe w Radomiu serdecznie zaprasza na wystawę "Radom w PRL-u" zorganizowaną z okazji 40 rocznicy wydarzeń radomskich.

Otwarcie odbędzie się 10 czerwca br. o godz. 13:00 w sali wystawowej Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu przy ul. Rynek 11.

Założeniem wystawy jest ukazanie miasta w peerelowskiej rzeczywistości Polski, począwszy od 1945 r. do końca lat 80. XX w. Na wystawie będą prezentowane wybrane archiwalia i muzealia które przybliżą wiedzę o codziennym życiu mieszkańców Radomia w PRL-u ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z Czerwca 1976r, które to stały się kulminacyjnym momentem w powojennej historii miasta i kraju. Były też bardzo ważnym etapem polskiej drogi do wolności. Protest robotników przeciwko władzy komunistycznej utorował drogę kolejnym polskim przemianom i zapowiedział powstanie Solidarności.

Celem wystawy jest przypomnienie młodemu odbiorcy PRL-owskiej rzeczywistości i ukazanie obrazu miasta w różnych aspektach życia. Zachęcenie do pogłębiania wiedzy na temat Wydarzeń z Czerwca 1976r.

Materiały, które zostały wykorzystane do wystawy pochodzą z zasobu Archiwum Państwowego w Radomiu oraz zasobu Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Ekspozycja, jest ważnym punktem programu obchodów 40 rocznicy Wydarzeń Radomskich Czerwiec 1976.

 

Kuratorami wystawy są Anna Jankowska z Archiwum Państwowego w Radomiu i Katarzyna Wrona z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie zaproszenie

    zaproszenie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-04
Data publikacji:2016-06-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Konrad Kurys
Liczba odwiedzin:3705